дома тагови Зоран Китанов

таг: Зоран Китанов

Сообраќајот од Струмица и Радовиш кон Скопје, времено ќе се пренасочи низ Штип заради завршување на експресниот пат (видео)

Сообраќајот на патничките и товарните возила од Струмица и Радовиш кон Скопје времено ќе се пренасочи низ Штип заради изградба на мост на реката...

Се поставува нов асфалт на патот Струмица-Ново Село кај Босилово во должина од околу 3 километри

По пауза од неколку месеци продолжија работите за  рехабилитација на магистралниот патен правец Струмица- Ново Село што се реализира преку ЈП Државни патишта.  Деновиве...

Инвестираме 230 милиони евра во патишта и комунални мрежи во Југоистокот, кажаа владини претставници од струмичко

Претседателот на Владата Оливер Спасовски, заедно со министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески и директорот на Државни патишта Зоран Китанов денеска направија увид...

Нов асфалтен слој на патот од Нов кон Стар Дојран, за мајските празници целосна рехабилитација од Фурка до ГП...

Патниот правец од Нов кон Стар Дојран добива нов асфалтен слој а рехабилитација ќе има и на делницата од Стар Дојран до граничниот премин...

Неделава ќе почне да се наплаќа патарина кај Смоквица, изграден спореден пат за жителите од гевгелиските населени места

Деновиве се очекува да отпочне со работа патарината кај Смоквица на автопатот Скопје - Гевгелија каде според донесениот ценовни патарината ќе чини 100 денари...

Есенва реконструкција на обиколницата кај Богданци и проширување на патот до Гевгелија, најави директорот на Државни патишта Китанов

Обиколницата кај Богданци ќе се реконструира а патот до Гевгелија ќе се проширува откако жителите од овој дел на државата собираа потписи и побараа...

Се проектира експресен пат од ГП Ново Село до Смоквица Гевгелијa, со обиколница на Струмица, кажа директорот на Државни...

При денешниот увид на рехабилитација на патниот правец Струмица- Ново Село, првиот човек на Државни патишта - Зоран Китанов информираше дека се проектира експресен...

Фото: Стариот пат Василево – Добрејци се асфалтира, веќе ќе нема коцка

Стариот патен правец Струмица-Василево на потегот од Добрејци до надвозникот кај индустриската зона кај Василево се асфалтира. Станува збор за делница која беше во...

Санирани свлечиштата на патот до Конче, делницата доби нов асфалтен слој и е безбедна за учесниците во сообраќајот

Деновиве привршуваат работите околу санација на свлечишата на патот Радовиш - Конче после населеното место Дедино кои преставуваа опасност за сите учесници во сообраќајот....

Ќе се наплаќа патарина пред Гевгелија, наплатната рампа кај Смоквица готова а ќе се гради патарина и кај Демир...

Донесена е одлука за наплата на патарина на автопатот Демир Капија - Гевгелија на патарината кај Смоквица која е речиси готова. Владата на последната...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...