ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ

МВР: Во Струмица сообраќајка меѓу две возила, во Гевгелија моторциклист изгубил контрола и се повредил

МВР информираше дека вчера во  Полициската станица Струмица било пријавено дека на крстосницата од улиците „Ленинова“ и „4 Јули“ во Струмица се случила сообракајна незгода...

Вистиномер: Лага е дека 24 годишната тетовчанка починала од крварење а не од Ковид 19

Пишува Мирослава Бурнс Заблуда и паника создаде информацијата пласирана во Фејсбук групата ,,Здравје со игла не влегува”, откако во Македонија почина најмладата жртва на коронавирусот,...

Бензините и дизелот од вечерва на полноќ со нова цена, Регулаторна гo објави ценовникот за ова недела

Со најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати...

Ќе полни 37 ама и понатаму ги тресе мрежите, Пандев со нов гол во дресот на Џенова (видеа)

Струмичкиот фудбалски интернационалец Горан Пандев за две недели ќе наполни 37 години но и понатаму покажува одлични перформанси на фудбалските терени и голгетерски способности....

Во Струмица и Гевгелија ќе се формираат Ковид-центри за можниот есенски бран на коронавирус

Струмица и Гевгелија се дел од општините во кои ќе се отворат Ковид-центар, за  справување од можен есенски бран на пандемијата на коронавирус. Освен...

Вистиномер: Нема официјални докази дека Панчевски ја напуштил државата

Пишува: Жаклина Цветковска Сензационалистички и непоткрепен со ниеден доказ е насловот на текстот објавен на порталот maktel.mk, со наслов „ЃУБРЕТО ПАНЧЕВСКИ ФАТИ ЏАДЕ ВО БУДИМПЕШТА КАЈ...

Младост Богданци се спрема за Супер лигата и ќе биде тврд орев за сите, велат од клубот кој носи...

РК Младост Богданци ова сезона ќе биде во ракометната елита. Иако не се знае во која група ќе биде и кои ќе бидат противниците...

Заради убавото време и пристапните цени, викендов Дојран вриеше од гости, излетници и туристи (фото)

Илјадници гости, излетници и туристи викендов престојуваа во Дојран. Се бараше место повеќе за паркинг а во угостителските капацитети столче повеќе за да се...

МВР: Во Струмица сообраќајка меѓу две возила, во Гевгелија моторциклист изгубил контрола и се повредил

МВР информираше дека вчера во  Полициската станица Струмица било пријавено дека на крстосницата од улиците „Ленинова“ и „4 Јули“ во Струмица се случила сообракајна незгода...

Бензините и дизелот од вечерва на полноќ со нова цена, Регулаторна гo објави ценовникот за ова недела

Со најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати...

Ќе полни 37 ама и понатаму ги тресе мрежите, Пандев со нов гол во дресот на Џенова (видеа)

Струмичкиот фудбалски интернационалец Горан Пандев за две недели ќе наполни 37 години но и понатаму покажува одлични перформанси на фудбалските терени и голгетерски способности....

Младост Богданци се спрема за Супер лигата и ќе биде тврд орев за сите, велат од клубот кој носи...

РК Младост Богданци ова сезона ќе биде во ракометната елита. Иако не се знае во која група ќе биде и кои ќе бидат противниците...

Васил Гарванлиев со песната Ѓердан победи на светскиот реномиран фестивал World Folk Vision, наградата ќе ја прими во Катар

Global Culture Initiative денес ја објави листата со победници на фестивалот World Folk Vision 2020. Во категоријата за најдобра песна, победник е нашиот овогодишен преставник на Евровизија...

Влатко Иљачев од Богданци победникот на Ново име, ја објави својата авторска балада ,,Кажи кој не раздели’’ (видео)

Победникот на интернет платформата ,,Ново име’’ за февруарското издание - Влатко Иљачев од Богданци го промовираше својот најнов сингл насловен ,,Кажи кој не раздели’’....
Promet As

НАЈПОСЕТЕНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Заради убавото време и пристапните цени, викендов Дојран вриеше од гости,...

Илјадници гости, излетници и туристи викендов престојуваа во Дојран. Се бараше место повеќе за паркинг а во угостителските капацитети столче повеќе за да се...