ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ

Започна уредувањето на поројот ,,Крушевска Република,, во Струмица (видео)

Започнаа градежните активности со кои ќе се реши проблемот со атмосферските води од поројот „Крушевска Република“. Инвеститор на проектот е Општина Струмица и Министерството...

Двајца починати и нови 11 позитивни од ковид-19 во Струмица, објави министерството за здравство

Две лица од Струмица на возраст од 67 години починале од компликации од вирусот ковид-19 а според последната статистика заболени се нови 11 струмичани....

Дел од градската скривница во Струмица ќе стане уметничка галерија, пренамената чини 190 илјади евра

Деновиве почнаа работите за пренамена и адаптација на деловен простор  во центарот на Струмица во уметничка галерија. Станува збор за простор под плоштадот кој...

Колку вработени има во општините од Југоистокот, раст во Гевгелија опаѓање во Струмица – истражување на ЦГК од Скопје

Според истражувањето на Центарот за граѓански комуникации  од Скопје за последните  три години во општините во земјава бројот на вработени и ангажирани лица во...

Нови 16 позитивни на коронавирус во Југоистокот, бројката на активни случаи во регионот скокна на 200

Вкупно 16 нови случаи позитивни на ковид-19 регистрираа здравствените власти во Југоистокот. Според денешната статистика објавена од министерството за здравство евидентирани се 7 новозаболени...

Беласица конечно проработе и со пет гола против Росоман се пласира во следната фаза од Купот

Струмичките сино бели кои го носат фенерот во фудбалската елита конечно проработија со голови. Во рамките на 16 финалето од фудбалскиот КУП на Македонија забележаа...

Радовишко Ињево доби нов лик со новите асфалтирани улици за кои жителите отстапуваа простор од имотите да се изградат...

Радовишко Ињево деновиве доби две нови асфалтирани улици. Станува збор за улици со ширина од пет метри но и тротоари со бехатон. Првиот човек...

Jавното обвинителство засега утврди идентитет на три лица за кражбата на мртовецот од Инфективното во Струмица

Јавното обвинителство засега го утврдил идентитетот на три лица кои учествувале во вчерашното подигање на мртвото тело на 49 годишниот струмичанец од Инфективното одделение...

Започна уредувањето на поројот ,,Крушевска Република,, во Струмица (видео)

Започнаа градежните активности со кои ќе се реши проблемот со атмосферските води од поројот „Крушевска Република“. Инвеститор на проектот е Општина Струмица и Министерството...

Двајца починати и нови 11 позитивни од ковид-19 во Струмица, објави министерството за здравство

Две лица од Струмица на возраст од 67 години починале од компликации од вирусот ковид-19 а според последната статистика заболени се нови 11 струмичани....

Беласица конечно проработе и со пет гола против Росоман се пласира во следната фаза од Купот

Струмичките сино бели кои го носат фенерот во фудбалската елита конечно проработија со голови. Во рамките на 16 финалето од фудбалскиот КУП на Македонија забележаа...

Пет фудбалерки на Тиверија позитивни на ковид-19 и нема да играат против Франција, соопшти ФФМ

Седум фудбалерки од македонската женска репрезентација добија позитивни резултати од првиот скрининг тест на вирусот Ковид-19. Без никакви симптоми на Ковид-19 во самоизолација се...

NESCAFÉ 3 in 1 заедно со бендот 2Bona го потикнуваат развојот на младите таленти во Македонија

ChatBeforeYouJudge (#Зборнете пред да судите) е новата комуникациска платформа на NESCAFÉ 3in1 во која популарното музичко дуо 2Bona се партнери на брендот во Македонија...

Вечерва затворање на Струмица опен Фест со Дани, Александра и Васил

Вечерва завршува дваесетдневната културно-уметничка, спортска и музичка манифестација Струмица ОПЕН фестивал. Фестивалот ќе биде затворен со концерт на Дани Димитровска и пријателите од 22:00...

НАЈПОСЕТЕНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Нови 16 позитивни на коронавирус во Југоистокот, бројката на активни случаи...

Вкупно 16 нови случаи позитивни на ковид-19 регистрираа здравствените власти во Југоистокот. Според денешната статистика објавена од министерството за здравство евидентирани се 7 новозаболени...