Вистиномер: Текст полн со партиски констатации и неистражени факти

Анализираме текст  објавен на bregalnicki.mk под наслов „Проектот за хидросистемот “Злетовица” заборавен од власта на СДСМ, ќе заживее од првиот ден од доаѓањето на власт...

Нови 14 дена вонредна состојба во земјава, прогласи претседателот Стево Пендаровски

Нова вонредна состојба од 14 денови прогласи претседателот Стево Пендаровски, по денешната седница на Советот за безбедност во вилата Водно, на која присуствуваа премиерот Оливер...

Се продава плац во индустриска зона Василево струмичко со површина од 1900 m2

Се продава плац во индустриската зона Василево веднаш до пат во непосредна близина на капацитетите на Жикол во зоната. Плацот е со површина од...

Од ноќеска на полноќ ново намалување на цените на горивата, Регулаторна го објави ценовникот

Цените на бензините од полноќ се намалуваат за половина денар, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство се намали за еден...

Владата отвори бесплатни телефонски линии за да се пријави непочитување на мерките за КОВИД-19

Владата отвори бесплатни телефонски линии за пријавување на непочитување на мерките и препораките против понатамошно ширење на КОВИД-19. За поефикасно дејствување и одговор на...

Утре без струја од еден час, седум населени места од подбеласичкиот регион во струмичко

ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информира  дека поради реализација на инвестициони зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија, во среда 11-ти март...

Пандевци претрпеа пораз во Скопје, Работнички славеше минимално, но дали голот е од офсајд ? (видео)

Академија Пандев ја продолжи лошата резултатска серија и не успеа да извлече поволен резултат на гостувањето во Скопје кај Работнички. На арената Тодор Проески...

Три струмички екипи остануваат во борба за титулата одбојкарски Шампионки – заврши првата фаза од првенството

Со одигрување на 11 тото првенствено коло од Првата женска одбојкарска лига познати се тимовите кои ги продолжуваат натпреварите за освојување на титулата.  Струмица...

КК Струмица со тројки ја совладаа Ринија среде Куманово

Кошаркарите на Струмица забележаа победа на гостувањето во Куманово против Ринија со 78:72 во рамките на 4 тото првенствено коло од Втората лига Исток....

Тешка сообраќајка кај Радичево на патот Струмица – Радовиш, почина 19 годишна струмичанка

Утрово на патот Струмица-Радовиш во непосредна близина  на населеното место Радичево се случи тешка сообраќајка во која едно лице загина а друго е тешко...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Поскапуваат горивата од ноќеска на полноќ, Регулаторна ги соопшти новите цени

Горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за денар до 1,5 денари за литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ). Со...