дома тагови Анго Ангов

таг: Анго Ангов

Министерот Спасовски и градоначалникот Ангов делеа флаери за поголема безбедност во сообраќајот -“Те чекаме дома. Не брзај!“

„Денеска на граничниот премин Стар Дојран промовираме уште една наша информативна акција со порака до сите учесници во сообраќајот: “Те чекаме дома. Не брзај!“....

Дојран и Медулин од Хрватска заедно ќе работат на европски проекти за развој на туризмот и одржливо рибарство (видео)

Општините Дојран и Медулин од Хрватска кои седум години се збратимени, во наредниот период ќе работат на заеднички проекти за кои средства ќе барат...

Фото – Дојран ,,врие’’ со гости за Први мај, илјадници посетители уживаат покрај езерото

Дојран уште од раните утирнски часови ,, врие ’’ од гости за Први мај.  Сите сместувачки капацитети се исполнети а се запоседнаа и зелените...

,,Не биди ѓубре’’ – Еко акции во Дојран и Валандово во кои се вклучија и градоначалниците

Активисти потикнати за чиста и здрава животна средина кои се нарекуваат параѓубраџии со хаштаг ,,Не биди ѓубре’’ предводени од екоактивистката Ирена Ристиќ викендов чистеа...

Убавините и понудата на Дојран ќе се презентира на туристички саем во Белград Србија

Туристичките потенцијали на Дојран со сите убавини ќе бидат презентирани на Интернационалниот саем за туризам во Белград - Србија кој ќе се одржи од...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Јапонија и понатаму ќе го помага македонското здравство, кажа амбасадорот Севада...

Aмбасадорот на Јапонија во земјава Хиронори Савада беше во посета на општина Гевглеија каде пред една година донираа нов рентген апарарат вреден 60 698...