дома тагови Анго Ангов

таг: Анго Ангов

Ваучерите го наполнија Дојран, се прават резервации и за септември а за гостите се отворат и нови плажи (фото)

Околу 80 одсто од сместувачките капацитети во Дојран се веќе исполнети од страна на корисниците на ваучерите ,,Дома си е дома’’ што ги дава...

Дојран е безбедна туристичка дестинација, издавачите на соби да се регистрираат за ваучерите, апелираа Ангов и Јаневски

Првиот човек на општина Дојран заедно со директорот на Агенцијата за развој и поддршка на туризмот Љупчо Јаневски, одржаа средба сопствениците на сместувачките капацитети...

По апелите, гостите во Дојран почнаа да ги почитуваат мерките, општински редари пак делеа заштитни маски

По вчерашните реакции и апели од страна на градоначалникот на Дојран Анго Ангов да се почитуваат владините препораки и мерки за заштита и спречување...

Во Дојран се реновираат три објекти за научно истражувачки цели за заштита на езерото (фото)

Идниот месец општина Дојран треба да добие објекти кои ќе бидат во функција на истражување на квалитетот на водата на езерото , негова заштита...

Дојран летово ќе има постојано вода, санирани се дефектите а инсталиравме и нови помпни станици, вели Ангов

Застарената водоводна мрежа и честите дефекти на препумпните станици беа причината за слабиот притисок и прекинот во водоснабдувањето во Дојран изминативе денови за што...

Дојранчани уште еднаш ја покажаа својата хуманост, даруваа крв за да спасат нечиј живот (фото)

Под мотото ,, Биди хуман, спаси живот’’ денеска во организација на Црвениот крст и општина Дојран, во просториите на општинската зграда се организираше крводарителска...

Дојран бара од Владата да забрани престој на жители кои не се матични на општината, оти пораснал бројот на...

Дојран бара да донесе одлука Владата за забрана за престој на домашни и странски граѓани во ова место кои по лични документи не се...

Нов асфалтен слој на патот од Нов кон Стар Дојран, за мајските празници целосна рехабилитација од Фурка до ГП...

Патниот правец од Нов кон Стар Дојран добива нов асфалтен слој а рехабилитација ќе има и на делницата од Стар Дојран до граничниот премин...

Дојранчани на референдумот се изјаснија ПРОТИВ јавно приватно партнерство за водовод и канализација

Жителите на општина Дојран, на денешниот референдум не дадоа зелено светло  за склучување договор за јавно приватно партнерство за комуналните услуги водовод и канализација. ...

Ангов пред референдумот во недела: Нам ни е важен народот и затоа го прашуваме за јавното приватно партнерство за...

Во недела жителите на општина Дојран ќе излезат на референдумско изјаснување дали се ЗА или ПРОТИВ потпишување на договор за јавно приватно партнерство за...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кај струмичко Дабиље во патничко возило откриени 12 мигранти, возачот од...

Струмичката полиција синоќа на влезот во  населено место Дабиље во патничко возило ,,алфа ромео 156 ’’ со бугарски ознаки откриле 12 мигранти. Настанот се...