дома тагови Анго Ангов

таг: Анго Ангов

ООУ Кочо Рацин во Дојран доби инклузивно игралиште изградено со поддршка на ОKTA и општината

Со почетокот на новата школска година, Основното општинско училиште „Кочо Рацин“ во Дојран доби ново инклузивно игралиште кое безбедно ќе можат да го користат...

За туристичката сезона во Дојран ќе има 24 часовна здравствена заштита, општината доби донација амбулантно возило (фото)

Во Дојран ќе има 24 часовна здравствена заштита откако општината доби донација од амбулантно возило од Германија. Возилото постојано ќе биде во Стар Дојран...

Дојран повторно одличен домаќин и станува атрактивна дестинација за Триатлон натпревари ! (фото)

Изминатиов викенд во Дорајн во организација на Триатлон федерацијата на Македонија а во соработка со Општина Дојран и поддршка на Агенцијата за млади и...

Општина Дојран набави пловен багер за да го чисти езерото од отпад на местата каде има плажи (фото и...

Општина Дојран со средства од ЕУ обезбедени од Програмата за прекугранична соработка со соседна Грција, набави сувоземено-пловен багер ,,Амфибија’’ за собирање на отпад ....

Ангов донираше таблети на ученици кои немаа услови за следење онлaјн настава во општина Дојран

Градоначалникот на Дојран Анго Ангов  за престојните празници, додели таблети на повеќе ученици од ова општина кои немаа уреди за следење  онлајн настава. Тој...

Со европски пари ќе се реновира Саат кулата и Турската бања во Дојран а ќе бидат поврзани со патеки...

Деновиве со пари од ЕУ почнаа работите за реконструкцијата старата Саат Кула и турската бања во Дојран со изградба на пристапни пешачки патеки како...

Нема заболувања кај рибите во Дојранското Езеро опасни по здравјето на граѓаните, соопшти АХВ

Агенцијата за храна и ветеринарство информираше дека со досегашните контроли не е утврдено присуство на заболувања кај рибите во Дојранското езеро кои се опасни...

Постигнати високи цени на јавното наддавање за 14 те парцели во Дојран за викендици – m² стасал и до...

Општина Дојран треба да инкасира околу 300 илјади евра откако продаде 14 парцели за изградба на викендици во населбите Калдрма и Карач кои се...

Ангов со повик до дојранчани онлајн да ги кажат потребите за идната година и заеднички да го креираат Буџетот

Под мотото ,,Мислењето на граѓаните е најважно’’, првиот човек на општина Дојран Анго Ангов, на својата ФБ страна објави оналјан документ во кој жителите...

Општина Дојран доби партнер со кој ќе работат на проекти за заштита на водата и биодиверзитетот во езерото

Почетокот на пролетните месеци од идната година, општина Дојран треба да го добие Планот за управување на Дојранското езеро, како клучен документ за градење...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Јапонија и понатаму ќе го помага македонското здравство, кажа амбасадорот Севада...

Aмбасадорот на Јапонија во земјава Хиронори Савада беше во посета на општина Гевглеија каде пред една година донираа нов рентген апарарат вреден 60 698...