дома тагови Анго Ангов

таг: Анго Ангов

Градоначалникот Ангов додели признанија на институции фирми и здруженија, за придонес во развојот и промоција на Дојран (фото)

Општина Дојран го одбележа празникот 5 ти ноември со низа свечености а на повеќе институции фирми и здруженија им беа доделени плакети и признанија...

Во Дојран состанок за изградба на патека до Фронтовата линија од Првата светска војна – формирано координативно тело (фото)

Општинските власти на Дојран имаат намера фронтовата линија од Првата светска војна над Дојран да ја прават туристичка дестинација бидејки се поголем е интересот...

Фото: Преку Центарот за развој на Југоистокот, изградена нова плажа во Дојран долга околу 300 метри со пешачка патека

Преку Центарот за развој на Југоисточниот плански регион, општина Дојран изгради нова плажа долга околу 300 а широка околу 20 метри. Плажата се наоѓа...

Гавазова и Велеска вечерва на Фестивалот ,,Риба и вино” во Дојран , в недела Слаткаристика и 2Бона

Посетителите и гостите во Дојран синоќа уживаа во неколкучасовната музичко - забавна програма во рамките на првиот ден од Фестивалот ,, Риба и вино''...

Преку Центарот за развој на Југоистокот, се прави нова плажа од 300 метри во Дојран кај Стара Мрдаја каде...

Деновиве почна интензивно да се работи на отстранување на оштетената пешачка патека покрај Дојранското езеро која беше уништена од надојдените води и отварање простор...

Министерот Спасовски и градоначалникот Ангов делеа флаери за поголема безбедност во сообраќајот -“Те чекаме дома. Не брзај!“

„Денеска на граничниот премин Стар Дојран промовираме уште една наша информативна акција со порака до сите учесници во сообраќајот: “Те чекаме дома. Не брзај!“....

Дојран и Медулин од Хрватска заедно ќе работат на европски проекти за развој на туризмот и одржливо рибарство (видео)

Општините Дојран и Медулин од Хрватска кои седум години се збратимени, во наредниот период ќе работат на заеднички проекти за кои средства ќе барат...

Фото – Дојран ,,врие’’ со гости за Први мај, илјадници посетители уживаат покрај езерото

Дојран уште од раните утирнски часови ,, врие ’’ од гости за Први мај.  Сите сместувачки капацитети се исполнети а се запоседнаа и зелените...

,,Не биди ѓубре’’ – Еко акции во Дојран и Валандово во кои се вклучија и градоначалниците

Активисти потикнати за чиста и здрава животна средина кои се нарекуваат параѓубраџии со хаштаг ,,Не биди ѓубре’’ предводени од екоактивистката Ирена Ристиќ викендов чистеа...

Убавините и понудата на Дојран ќе се презентира на туристички саем во Белград Србија

Туристичките потенцијали на Дојран со сите убавини ќе бидат презентирани на Интернационалниот саем за туризам во Белград - Србија кој ќе се одржи од...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

На Цареви кули приведени двајца жители од Василево, кај едниот пронајдена...

На 18.04.2024 во 19.30 часот на место викано „Цареви кули“ во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода А.С.(34) и В.С.(35), двајцата од село Василево, струмичко. При преглед...