Викендов асфалтирани две улици во Добрашинци, објави градоначалникот на Василево Андонов

1023

Викендов, во населеното место Добрашинци, финализираше изградбата на двете улици, кои започнаа со изградба пред десетина денови. Ова го објави градоначалникот на Василево Славе Андонов на ФБ кој подвлече дека решен е проблем од суштинско значење за жителите на Добрашинци.

Двете улици се во должина од 165 и 100 метри. Истите се од  Програмата за изградба на локални патишта и улици за 2021 година а изведувач на градежните работи беше  Бони Интерградба. Реализацијата на овие две улици чини 950 илјади денари кои ќе се исплатат од општинската каса

Градоначалникот Андонов објави дека паралелно се закрпени и дупките на патот кон Добрашинции

„Конечно се закрпени дупките на патот кон Добрашинци кои подолго време претставуваа опасност за граѓаните кои преку нив минуваа со автомобили“, напиша на својот ФБ профил

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.