дома тагови Беласица

таг: Беласица

Хаџиевски си замина од Беласица- сфатил дека не може повеќе да помогне но тврди Беласица има шанси за опстанок

ФК Беласица повторно остана без тренер и тоа во последните 8 првенствени кола кога струмичките сино бели треба се изборат за опстанок во Првата...

Јорде го одигра 100 тиот натпревар за синобелите и посака догодина Беласица пак да биде во Прва лига

Бекот на струмичките синобели - Јордан Серафимовски против прилепска ,,Победа'' го одигра 100 тиот натпревар за ,,Беласица'' за што од претседателот на клубот Славчо...

Дориев и донесе бод на Академија Пандев на гостувањето кај Вардар, Беласица поразена дома од Силекс

Академија Пандев му украде бод на Вардар во трката за вицешампионската титула. На гостувањето во Скопје избраниците на Југослав Тренчовски се вратија непоразени откако...

Беласица фаќа залет за повисок пласман, по победата над Ренова, реми во Скопје кај Работнички

Струмичка Беласица не успеа да се врати со цел плен од Скопје каде со Работнички одигра 1:1 и освои значаен бод од ова тешко...

Видео од головите со кои Беласица го прекина постот и славеше против Шкупи – направи чекор повеќе за опстанок...

По девет првенствени меча без славје, струмичките синобели конечно го прекинаа постот. На стадионот Младост во Струмица екипата на Беласица забележа значајна победа против...

Видео: Дориев двапати прецизен за нова победа на А. Пандев – На стадионот Младост падна кратовски Силекс

Фудбалерите на ,,Академија Пандев,, ја забелажаа 13 тата победа во Шампионатот откако на стадионот ,,Младост,, славеше против ,,Силекс,, од Кратово со 2:0. Лупче Дориев...

Пандев испиша историја во италијанското првенство, одигра 400 меча во Серија А

Струмичкиот интернационалец Горан Пандев кој е  и капитен на македонската репрезентација  влезе во историјата на италијанската Серија А. Тој во дресот на Џенова  одигра...

,,Сеуште сум слободен, за жал’’ вели голманот на Арсенал Дени Илиев кој наполни 24 години

Голманот на младинскиот состав на топчиите, струмичанецот  Дејан Илиев го прослави 24 тиот роденден во кругот на колегите од Арсенал но и пријатели во...

Три од три за Академија Пандев во пресметките со Беласица ова сезона

Љупче Дориев го реши третото струмичко дерби во корист на својот тим Академија Пандев. На стадионот Младост во Струмица ,, пандевци’’ ја забележаа и...

Пандевци убедливи, синобелите ремизираа – почна пролетниот дел од фудбалскиот шампионат

Фудбалерите на Академија Пандев ја забележаа десетататa првенствена победа откако денес на стадионот Младост со 3:0 ја надиграа Македонија ГП на стартот на пролетниот...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

ФЕИТ отвори ФабЛаб– нов простор каде студентите ќе работат на реални...

Стартува со работа лабораторијата за производство „ФЕИТ ФабЛаб“ при Факултетот за електротехника и информациски технологии (ФЕИТ).Новиот простор што треба да им овозможи на студентите...