дома тагови Беласица

таг: Беласица

Беласица моќно против Тиквеш од Кавадарци во контролен натпревар во Струмица

По дуелите со Плачковица од Радовиш и Кит Го од Пехчево, струмичка Беласица денеска на стадионот Благој Истатов го одигра третиот контролен натпревар во...

Во трката за Прва лига, струмичка Беласица се засили со тројца нови играчи во еден ден

Струмичкиот второлигаш Беласица кој по есенкиот дел од првенството е на лидерската група во источното друштво се засили со нови три играчи за пролетниот...

Хотелот ,,Термал Лукс и Спа“ кај Бања Банско со работа ќе почне пролетва, отворени се работни места за повеќе...

Хотелот ,, Термал Лукс и Спа’’ кај Бања Банско Струмица ќе биде ставен во функција во првите месеци од оваа пролет, најавија од менаџментот...

Велосипедите да бидат наше секојдневие, велат од ,,ВК Актив’’ Струмица кои одбележаа 7 години постоење

Велосипедскиот клуб ,,ВК Актив’’ од Струмица  одбележа седум години постоење. Од некогаш мала група за промоција на велосипедизмот како спорт и да се потикне...

Беласица есенски лидер во Втората лига Исток и отворено најавува камбек во Прва лига

Фудбалерите на Беласица со победа над радовишка Плачковица од 4:2 го заврши есенскиот дел од првенството. Мирчевски во два наврати, Размоски и Марков беа...

Беласица убедлива против Саса за лидерското место а Кожув славеше против Победа во гости

Струмичка Беласица го задржа лидерското место во Втората лига Исток, откако на гостувањето кај Саса славеше со 3:0. Во ниту еден момент не беше...

Милушев донесе победа за Беласица против прилепчани за лидерство во Втората лига Исток

Фудбалерите на Беласица минимално славеа против прилепска Победа на стадионот ,,Благој Истатов’’ во Струмицаза да се искачат повторно на лидерската позиција во Втората фудбалска...

ФК Кожув повторно лидер во Втората лига Исток, го совлада Тиквеш во Кавадарци со евро-голот на Зумровски (видео)

Гевгелиски Кожув отворено го најавува својот кандидатски статус за Прва лига. На гостувањето во Кавадарци забележа значајна победа од 1:0 со која повторно се...

Беласица славеше во Кавадарци, Мирчевски со два гола го скроти Тиквеш, еден од свртување, друг со глава (видео)

Струмичка Беласица славеше на тешкото гостување во Кавадарци каде  Мартин Мирчевски двапати ја тресеше мрежата на домаќинот за конечни 2:1. Со ова победа, седма...

Гевгелиски Кожув со победата над крушевчани и без пораз, ја превзеде лидерската позиција во Втората фудбалска лига Исток

Фудбалерите на Кожув од Гевгелија ја превзедоа лидерската позиција во Втората фудбалска лига Исток откако во осмото коло славеше победа над Питу Гули од...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Џио Струмица со две пријателски победи против албанскиот Ерзени, три победи...

Одбојкарите на Џио Струмица и во вториот пријателски меч против албанскиот состав Ерзени забележа победа. Во спортската сала Парк струмичани викендов одиграа два тест...