дома тагови Беласица

таг: Беласица

Голманот на Арсенал, струмичанецот Дејан Илиев се релаксира со скутер на вода и чека одговор каде ќе ја продолжи...

Голманот на ,,младите топчии'' на лондонски Арсенал, струмичанецот Дејан Илиев деновиве престојува во родниот крај и го користи својот одмор пред стартот на новата...

Уметнички дела од габи и лишаи на Зимбакова ќе бидат презентирани на врвот на Беласица ,,Сечена скала’’

Струмичанката Кристина Зимбакова во недела на врвот на Беласица ,,Сечена скала,, висок 1740 мнв ќе ја отвори својата  самостојна изложба ,, Ја извишила фортунта’’...

Кој заминува а кој останува во Академија Пандев кој летово ќе дебитира на европската сцена

По завршувањето на првенствената сезона, од завчера фудбалерите на ,,Академија Пандев’’ се на одмор кој нема да трае долго. На 8 јуни се планира...

Беласица следната сезона во Втора лига, Работнички им ги уништи надежите за Бараж

Беласица следната сезона ќе се врати во Втората фудбалска лига. На стадионот Младост, струмичките сино бели не успеа да извлечат поволен резултат со Работнички...

Беласица ремизираше кај Шкупи, Маслаќ постигна ,,голчиште’’ но опстанокот во Прва лига сеуште неизвесен

Фудбалерите на Беласица и понатаму немаат пораз во четвртиот круг средби од годинашниов прволигашки шампионат.На гостувањето кај Шкупи, струмичките сино бели одиграа 2:2 и...

Видео од головите со кои Беласица направи пресврт и поразот го претвори во победа против Ренова

Струмичка Беласица забележа значајна победа против Ренова и освои важни бодови во трката за опстанок во елитата. Сино белите губеа но за две минути...

Беласица петти меч во низа без пораз – совладана Македонија ЃП и останува во трката за бараж

Фудбалерите на Беласица заслужено славеа против Македонија ЃП со 3:1 и остануваат во трката за пласман на 8 позиција која носи можност со опстанок...

Видео од головите со кои Беласица славеше против Шкендија, втора победа по ред за синобелите

Фудбалерите на Беласица го надмудрија составот на Ќатип Османи и славеа со 2:1 во редовното 30 то коло од Првата фудбалкса лига. На стадионот...

Беласица ја совлада Академија Пандев во Турново и остана во игра за опстанок преку бараж

Фудбалерите на ,,Беласица’’ славеа во четвртото струмичко дерби против ,,Академија Пандев’’ и тоа на стадионот ,,Кукуш’’ во Турново. Со головите на Влатко Дробаров и...

Кој ќе слави во Турново, на Академија Пандев и требаат бодови за Европа на Беласица за место кое носи...

Утре на стадионот ,,Кукуш’’ во Турново, фудбалерите на ,,Академија Пандев’’ и ,,Беласица’’ ќе го одиграт четвртиот меѓусебен натпревар ова сезона во рамките на Првата...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тешко повреден возач на мопед во сообраќајка на патот Еднокуќево –...

Вчера во 19.10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат помеѓу селата Еднокуќево и Моноспитово, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...