Жител од Ново Село тешко повреден откако во него удрил трактор кој го паркирал, но не го закочил

861

Тешко повреден жител на струмичко Ново село, откако во него удрил трактор. Несреќата се случила кога тој застанал со трактор и се симнал од него, но не го закочил, па тракторот почнал да се движи и го удрил.Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил С.П., констатирани во Медицински центар Струмица.

,,Вчера во 15.00 часот во СВР Струмица било пријавено дека на улица „Илија Ајдински“ во Ново Село, струмичко, С.П.(69) од Ново Село застанал со трактор „имт 539“ на тротоар и се симнал од него, но не го закочил, по што тракторот почнал да се движи и го удрил, информира МВР.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.