Александра Јанева промовираше нов сингл со видео спот, пее за Комета за кој го напиша текстот

2060

Александра Јанева го објави видео спотот за четвртиот сингл за годинава насловен како Комета кој што е снимен на повеќе локации во земјава. Станува збор за сингл типичен летен хит со женска секојдневна приказна во која главна протагонистка е самата Александра. Токму Јанева е потписник на текостот а музиката, аранжманот, миксот и мастерот се на Иван Јованов Iwayo

Видеото за песната е снимено од Pinestel продукција на Пеце Здравковски и Ѓорги Вацев. За изгледот на пејачката и овој пат се погрижи познатата стилистка Милена Танаскоска.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.