Академија Пандев се засили со Митревски од Спортинг a на тест е Пличанин од Хрватска

1288

Поранешниот младински репрезентативец и играч на Спротинг од Лисабон  Димитар Митревски е нов играч на Академија Пандев. Тој го потпиша договорот со струмичани и веќе се приклучи на сениорскиот состав. Станува збор за 22 годишен фудбалер кој може да игра во средниот ред но и во нападот

Освен за Спортинг, Митровски во минатото играше во младинските категории на Работнички, на Ханза Рошток и на Магдебург. Митровски за младинскиот тим на Македонија има одиграно 11 меча и постигнато шест голови.

На тест во струмичкиот прволигаш е Леис Пличанин од Хрватска кој игра на позицијата центрафор. 19 годишниот Пличанин има иgрано за повеке хрватски тимови и доколку ги задоволи вкусовите на стручниот штаб може да го облече дресот на Академија Пандев во чиј  табор се врати Илија Донев кој беше позјамен во Македонска Каменица

Од тимот на струмичкиот прволигаш си замина бразилецето Сантош а на позајмица е даден и голманот Марко Алчевски.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.