дома тагови Јордан Митев

таг: Јордан Митев

Митев со спот за песната ,,Да се живи здрави младоженците’’ пренесувајки ги убавините и традициите од Мариово и Зовиќ

Фолк пејачот Јордан Митев деновиве го објави видео спот за песната ,,Да се живи здрави  младоженците,, која беше снимена во 2019 година а зад...

Романтична видеоприказна за среќно семејство, Јордан Митев сними спот за песната ,,Жена за 100’’ години (видео)

Фолк пејачот Јордан Митев од радовишко Подареш деновиве го промовираше видео спотот за неговата авторска песна ,,Жена за 100 години’’ што ја објави пред...

Јордан Митев одбележува 15 години на музичката сцена, планира нов албум и концерт во Скопје или родното Радовиш

Фолк пејачот Јордан Митев од радовишко Подареш ова година одбележува 15 години постоење на македонската фолк музичка сцена. Уметникот кој зад себе има огромен...

Јордан Митев ги собра и развесели пред Бадник и Божиќ македонските печалбари во „Сонце’’ (фотогалерија)

Цели шест часа траеше Печалбарската вечер во ресторанот ,,Сонце’’ кај Борисово општина Ново Село, каде се собраа стотоци иселеници кои живеат и работат во...

Иселениците од струмичко организираат Печалбарска вечер со Јордан Митев во ,,Сонце’’ кај Колешино на 4-ти јануари

Иселениците од подбеласичкиот регион од повеќе држави, во сабота на 4 јануари во ресторанот Сонце кај Колешино општина Ново Село, организираат печалбарска вечер каде...

Јордан Митев со нов сингл и спот насловен ,,Роден крај” во кој пее нема помило и посветло од родното...

,, Нема помило, нема посветло, како што е својот роден крај. Таму сонцето грее најсилно, таму е мојот почеток и крај'' . Ова се...

Јордан Митев на турнеја во Австралија – ќе оддржи десетина концерти меѓу македонските иселеници

Јордан Митев деновиве со Благица Павловска заминаа на едномесечна турнеја во Австралија каде ќе имаат повеќе настапи за македонските иселеници а ќе ги придружуваат...

Јордан Митев среде Милано запеа ,,За тебе” и сними видео запис а во Македонија снима спот за новиот сингл...

Јордан Митев деновиве го промовираше спотот за песната ,, За тебе'' кој што го снимаше во Милано - Италија. Станува збор за авторска песна...

Нек се чуе, знае каква свадба прават македонците – пее Јордан Митев во новиот сингл ,, Да се живи...

Фолк пејачот Јордан Митев од Подареш-Радовишко го промовираше новиот сингл ,,Да се живи и здрави младоженицте’’ зад која стои како комплетен автор на музиката,...

Јордан Митев со промоција на спотот за новиот сингл ,,Наздрави за љубов, наздрави за среќа’’ кој го снимаше во...

Јордан Митев викендов ќе го промовира  видеозаписот на новиот сингл ,, Наздрави за љубов, наздрави за среќа’’ снимен во радовишкиот ресторан ,,Тиамо Гарден,,  кој...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Оглас: Се продава стан во Струмица на улица „Кољо Орцев“...

Се продава стан на улица „Кољо Орцев“ бр 8  во Струмица со имотен лист бр 54714. Станува збор за стан бр 1 со стамбен...