Во атарот на радовишко Покрајчево изгоре овошен насад и тополи

Вчера во атарот на населеното место Покрајчево радовишко избувнал пожар при што е опожарен овошен насад во сопственост на 55 годишен жител од ова...

Полицијата приведе двајца радовишани – кај нив пронајдена марихуана

На 26.01.2024 полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при Одделението за внатрешни работи Радовиш го лишиле од слобода Р.А....

Во дворно место на хотел во Струмица, приведен радовишанец – кај него пронајдено ќесе со кокаин !

Денеска (16.01.2024) Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство Струмица поднесе кривична пријава против Р.Р. (30) од село Трпејца, општина Охрид и...

Колку чини новогодишното украсување на Струмица, Валандово, Гевгелија и Радовиш и кои фирми ги добија тендерите !?

Речиси 108 илјади евра чинат јавните набавки за новогодишно украсување на Струмица, Валандово Гевгелија и Радовиш со што општинските власти донесоа новогодишна магија и...

Изгоре деловен објект и помошна просторија во приземје од куќа во Калугерица Радовишко

На 26.12.2023 година во Полициската станица Радовиш било пријавено дека настанал пожар во куќа сопственост на А.К.(43) од село Калугерица, радовишко, при што биле...

Радовиш блесна во новогодишен амбиент – поставени светлечки декоративни елементи, елки, украси ! (ФОТО)

Радовиш блесна во новогодишен амбиент. Централното градско подрачје е украсено во повеќе видови декоративни светлечки елементи но е поставена и новогодишната елка.  Паралелно годинава...

Приведени 5 лица од Радовиш и Сулдурци – кај поранешен Голдмак се степале и го нарушиле јавниот ред и...

Утрово околу три часот по полноќ во Полициската станица Радовиш биле приведени пет лица кои на булеварот „Александар Македонски“ во Радовиш во непосредна близина...

Радовишанец украл „форд“ од жена, полицијата го приведе а возилото и го врати на сопственичката

Доцна синоќа, околу 23 часот, полицијата го приведе Е.Б.(21) од Радовиш, кој се сомничи дека украл „форд“ од жена од Битола. Според информациите од полицијата,...

Радовишките пожарникари добија ново противпожарно возило

Радовишките пожарникари добија ново противпожарно возило за прв одговор при шумски пожари, кое е снабдено со специјална опрема. Возилото модел „FORD Ranger“ на ТППЕ Радовиш...

Полицијата приведе двајца радовишани – кај нив пронајдена марихуана

Во текот на вчерашниот дена полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога при Одделението за внатрешни работи Радовиш приведе двајца радовишани кај...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Гевгелија идната недела ,,АРТ УМ“ фестивал – ќе се спои...

На 21 и 22 јуни 2024 година во Гевгелија ќе се одржи мултимедијален фестивал АРТ УМ . Овој фестивал ќе вклучува широк спектар на...