Две лица од Радовиш приведени, во возило „алфа ромео“ понајдена марихуана

На 24.10.2023 во 22.00 часот во Радовиш полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.С. (26) и С.В. (26),...

Кај три лица од радовишко пронајдени бесправно исечени дабови огревни дрва

На 23.10.2023 на подрачје на oпштина Радовиш полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш во координација со вработени од Шумска полиција Радовиш презеле засилени мерки за...

Во Радовиш три дена „Сaмун ем татлија“ – над 10 фурни ќе спремаат самуни а ќе има и многу...

Утре со „Радовишки собор“ и настап на фолклорни друштва, се крева завесата на деветото издание на традиционалната деветта по ред   „Самун ем татлија“ на...

Уапсен радовишанец за направени тешки кражби – признал дека украл и одземал возила

На 28.09.2023 во 11.00 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш го лишиле од слобода Е.Б.(21) од Радовиш. Тој се сомничи дека во текот на...

Приведено лице од радовишко Али Коч признал дека предизвикал пожар кај ,,Градска корија“ но и во сушница со низи...

На 19.09.2023 во 11.15 часот Радовиш, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода С.Р.(52) од с.Али Коч, радовишко. Тој се сомничи...

Тешко повреден радовишанец, излетал од патот Ињево – Дедино

На 28.08.2023 во 20.00 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека на регионален пат од село Ињево кон село Дедино, радовишко, В.К.(75) од...

Казнети 161 возач за брзо возење во Југоистокот – дури половина во Радовиш

На 28.08.2023 во периодот од 08.00 до 16.00 часот на подрачје на Секторот за внатрешни работи Струмица била спроведена контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила...

Во Општина Радовиш ќе бидат поставени 80 клупи за седење, донација од турската општина Ергене

Наредниот перио во Радовиш и населените места ќе бидат поставени 80 клупи за седење откако збратимената општина Ергене од Турција ги донираше. Донацијата ја...

Започна уредувањето на кејот на Ораовичка река во Радовиш во должина од 140 метри

Општина Радовиш започна со уредување на кејот на Ораовичка река. Како што информираат од општината едно од приоритетните барања на жителите на Ораовица било...

Општина Радовиш набави нова машина за бележење на хоризонтална сигнализација

Во соработка со Ј.П. „Плаваја“, конечно општина Радовиш долгорочно го решава проблемот со обележувањето на хоризонталната сигнализација. Набавена е нова професионална машина за бележење, која...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Пронајдена марихуана кај лица од Колешино, Ново Село, Бориево, полицијата ги...

На 22.04.2024 во 19.30 часот во Ново Село полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода Д.К.(42) и К.Ѓ.(29), двајцата од село Колешино, струмичко....