Турскиот амбасадор Секизќок оствари средба со Андонов и најави поддршка и инвестиции во општина Василево (фото)

Амбасадорот на Република Турција – Хасан Мехмет Секизќок, денес ја посети општина Василево , каде имаше средба со градоначалникот Славе Андонов. На средбата се...

Новата година нека биде година на Ваш успех и успех на општина Василево – Честитка од Андонов

,,Празниците се едни од најубавите денови во годината кога секој од нас е исполнет со посебна енергија, која преку добрите желби и убавите мисли...

Прогласени најдобрите полициски службеници членови на НСП за општините Василево, Босилово и Ново Село

По потпишаните меморандуми за соработка меѓу Независниот синдикат на полицијата и општините Василево Босилово и Ново село, деновиве преставици од синдикатот беа во посета...

Ќе се реконструира патот до Добрашинци од крстосницата кон брана Турија – распишан тендерот

Канцеларијата на Светска Банка во Скопје преку договорениот орган Министерство за траснпорт и врски го распиша тендерот за реконструкција на локалниот пат од крстосница...

Едногласно донесен Буџетот на Општина Василево за 2023, Андонов најави капитални проекти во сите населени места

Советот на општина Василево, едногласно со поддршка од сите 15 советници,  го усвои предложениот  Буџет на општина Василево за наредната 2023 година кој изнесува...

Пиперево доби нова асфалтирана улица – патната инфраструктра приоритет и во 2023, вели Андонов

Општина Василево денес ја асфалтираше улица во населеното место Пиперево, планирана со Програмата за изградба на локални патишта за 2022 година. „Со асфалтирањето на оваа...

Општина Василево ќе ја направиме дом каков што сите посакуваме, кажа Славе Андонов на Денот на општината (ВИДЕО)

,, Со добро планирање, многу залагање, континуирана работа и вклученост на сите жители од заедницата во нејзиниот развој, напредокот на општина Василево е сигурен....

Приведени лица од Струмица и регионот инволвирани во кривични дела против културното наследство (видео)

На 12.12.2022 Единицата за сериозен криминал и кривични дела против културното наследство при Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, во координација со...

Објавен тендерот за асфалтирање на улицата до црквата Св.Илија во Радичево, Општина Василево

Центарот за развој на Југоисточниот плански регион го објави тендерот за избор на фирма која ќе ја асфалтира улицата од селото до Црквата Св....

Жителите на Добрашинци и Нова Маала добиваат квалитетен и безбеден пат, вели Славе Андонов

Утре треба да финишира асфалтирање на локалниот патен правец Добрашинци - Нова Маала  во должина  од  1016 метри и ширина од околу 5 метри....

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кадетите на Академија Пандев ги добија ривалите за престижниот турнир во...

Кадетскиот состав на Академија Пандев (фудбалери родени 2005) од утре 5 ти јуни ќе земат учество на реномираниот турнир „КУП ПРИЈАТЕЛСТВА“ кој ќе се...