Фото – Се асфалтира патот од Црквата до излезот од Градашорци во општина Василево

1389

Се поставува нов асфалтен слој на делница од регионалиот патен правец А4 – Вељуса кој поминува низ Градашорци. Станува збор за делницата од Црквата ,,Св. Никола’’ во селото  Градашорци до клучката со магистралниот патен правец Струмица – Радовиш или познат како А4, во должина од 800 метри, која претходно беше изгребана.

,, На  барање на општина Василево, Јавното претпријатие за државни патишта излезе во пресрет да се комплетира овој патен правец бидејки беа асфалтирани околу 1,5 километри а еден дел од околу 800 метри остана нереализиран. Станува збор за делница, која не беше во добра кондиција и честопати санирана, заради што реагираа учесниците во сообраќајот. Очекуваме овие деновиве да се асфалтира ова делница’’, информираа од општината

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.