Фото – Патничко возило се заби во бетонската ограда на булеварот во Радовиш

1672

Попладнево на булеварот ,,Александар Македонски’’ во Радовиш се случи сообраќајка во која има и повредени лица. Од засега непознати причини патничко моторно возило ,,Лада Вега’’ се заби во бетонската ограда на булеварот веднаш кај раскрсницата со улицата Благој Трифунов при што предниот дел на возилото е целосно оштетено

На местото на сообраќајката веднаш пристигнало возило на радовишката брза помош со кое повредените се префрлени во болница. Според очевидци во возилото имало тројца сопатника од кои две деца. Од полицијата потврдија на сообраќајката и направија увид на местото за утврдување на причините. Апелираа до сите учесници во сообраќајот на почитување на сообраќајните правила и прилагодување на возилата според условите на патот

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.