Фатен радовишанец на дело како краде моторно возило, полицијата го лиши од слобода

1803

Синоќа пред полноќ полициски службеници од Радовиш го лишиле од слобода 18 годишниот Е.Б. од Радовиш кој се обидел да одземе моторно возило. Според информацијата од СВР Струмица настанот се случил во 23 часот и 45 минути за што лицето е задржано во полициската станица а известено и Јавното обвинителство од Радовиш

,, На ден 02.03.2020 во 23.45 часот, полициски службеници од Полициска станица Радовиш го лишиле од слобода Е.Б.(18) од Радовиш, кој бил затекнат при вршење на кривично дело „одземање моторно возило“. Е.Б. бил задржан во Полициска станица Радовиш, а за настанот бил известен Јавен обвинител од Основно јавно обвинителство Радовиш,, стои во информацијата од СВР Струмица

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.