Тешко повреден мотоциклист од Гевгелија во сообраќајка со трактор во радовишко Дамјан

1483

Вчера попладне во населбата Дамјан радовишко се случила сообраќајка во која со тешки повреди се здобил мотоциклист од Гевгелија. Како што информираа од СВР Струмица сообраќајката се случила меѓу мотоцикл „кавасаки нинџа“ со гевгелиски регистарски ознаки и трактор „имт 539“ со радовишки регистарски ознаки. Повредениот гевгеличанец веднаш бил префрлен во Медицински центар Штип

,,На 16.05.2021 во 14.00 часот во Полициска станица Радовиш било пријавено дека на магистрален пат Радовиш – Штип, во населба Дамјан, радовишко, се случила сообракајна незгода помегу мотоцикл „кавасаки нинџа“ со гевгелиски регистарски ознаки, управуван од П.Д.(43) од Гевгелија и трактор „имт 539“ со радовишки регистарски ознаки, управуван од Б.Т.(59) од село Дамјан. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во Медицински центар Штип. Увид на местото на незгодата извршила екипа на Полициска станица Радовиш”, стои во информацијата од МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.