Тешка сообраќајка кај Радичево на патот Струмица – Радовиш, почина 19 годишна струмичанка

1742

Утрово на патот Струмица-Радовиш во непосредна близина  на населеното место Радичево се случи тешка сообраќајка во која едно лице загина а друго е тешко повредено. Според информациите околу 4 часот и 20 минути дошло до директен судар меѓу ТМВ Дав и патничко возило Шаран.

При сударот на лице место починала 19 годишна девојка од Струмица која била на совозачкото место во патничкото возило а со тешки повреди поминал возачот кој е пренесен во струмичката болница. Интервенирале и од ТППЕ Струмица за извлекување на телата.

Надлежните треба да утврдат кои се причините за ова тешка сообраќајка.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.