Стојне со силна и емотивна балада ,,Новата јас’’ и порачува да се цени тоа што го имаме крај себе (видео)

2720

,,Немој да ме избришеш од спомени , со тебе сум до крај – новата јас’’ Ова се дел од рефренските стихови на најновата песна на Стојне Николова со која настапи на годинашново издание на Фолк Фест Роса 2020. Станува збор за емотивна балада за која музиката ја напиша Бобан Мојсовски и самата таа, текстот е на Надица Гошева а аранжманот на Бобан Мојсовски. Николова вели дека станува збор за љубовна балада во која секоја личност може да се препознае и носи порака да се чува тоа што го имаме бидејки откако ќе се изгуби ќе се дознаат вистинските вредности

,, Станува збор за многу емотивна балада која носи порака да го ценимте тоа што го имаме покрај себе за да не го загубиме. Одамна бев во потрага по балада но не најдов она што го барам, па решив рабоитте да ги земам во свои раце и со помош на Бобан да  ја направиме ова љубовна балада која се надевам дека на публиката ќе и се допадне,, ни изјави Стојне Николова

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.