Рекреативки од Струмица и Радовиш, вежбаа аеробик на отворено со Елена, им се приклучија и случајни минувачи

2215

Во рамките на Струмица Опен Фест кој месец јуни е во знакот на спортот, од синоќа започнаа аеробик тренинзите на отворено. Во големиот градски парк во Струмица стотина припаднички на понежниот пол од Струмица и Радовиш но и момци вежбаа со Елена аеробик интструктор од клубот Go Fit.

Случајните посетители беа сведоци на еден уникатен тренинг по аеробик, а дел од нив спонтано се приклучија на групата групата која вежбаше. Инструкторот Елена Илков ја водеше групата во еден заеднички весел и позитивен ритам.

Тренинзите ќе продолжат на 19 и 21 јуни од 19:00 часот на Езерцето во градскиот парк. Настанот е поддржан од Општина Струмица, Агенција за млади и спорт, Делегацијата на Европската унија, Фротирка, Bu Coffee.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.