Младите надежи на ,,Џокер” од Фурка на силниот турнир ,,Golden Cup” во Грција – најавуваат борба за финале

2645

Младите фудбалери на ,,Џокер”од Фурка заминаа на турнирот што ќе се оддржи во Агиа Триада во Грција насловен како GOLDEN CUP. Станува збор за силен турнир за фудбалери родени 2007 година а на кој учество ќе земаат и екипи на ФК Атромис, ФК Арис, ФК Аполон, ФК Кавала. Како што не информираше тренерот Кристијан Ристов децата на Фурка се максимално подготвени и очекуваат да прикажат добри игри на овој силен турнир

Натпреварувањето  го започнуваат со тимот на Арис во 16 часот а веќе во 17 часот и 30 минути ќе се соочат со  Аполон Каламариас. Во зависност од денешните резултати ќе ги знаат утрешните противници

,,Очекувам добра игра и се надеваме дека ќе успееме да стасаме до некое финале. Верувам во моите деца дека имаат потенцијал да се носат со фудблерите од овие фудбалски брендови . Гледајки го распоредот и квалитетот што го поседуваме се надеваме на трето место,, ни ијзави Кристијан Ристов тренерот на Џокер од Фурка

Овој тим се натпреварува во детската лига на Македонија а има учествувано и на повеќе турнири. Зад себе имаат забележителни резултати

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.