Митевски и Милушев добија признанија од ФК Беласица за нивните јубилеи од настапи во сино-белиот дрес

1228

Зоран Митевски и Александар Милушев денеска против Каменица Саса одбележаа јубилеи во синобелиот дрес заради што управата на ФК Беласица им подари дресови за нивните бројки од настапи за клубот кој ова сезона е на добар пат да се врати во елитата. Зоран Митевски денеска го одигра 200 тиот натпревар за Беласица додека Александар Милушев влезе во клубот од 100 одиграни меча. Од таа причина пред стартот на мечот, Славчо Васков -Пинда им додели дресови со нивни имиња по дкои стои бројката на одиграни меча за ФК Беласица

,,Нашиот заменик капитен денеска го запиша 200 от натпревар за ФК Беласица. Митевски е еден од ретките примери во фудбалска Македонија, што ги помина сите младински категории на ФК Беласица и во својата професионална фудбалска кариера настапува само за еден клуб, својот матичен,, објави ФК Беласица за Митевски

,,Нашиот капитен Александар Милушев го запиша 100от натпревар за својот матичен клуб. Милушев е вистински пример за борбеност и пожртвуваност за дресот на градската гордост ФК Беласица,, објави клубот за Милушев

Беласица денеска славеше против Каменица Саса со головите на Трајков и Коцев и со новите три бода е на врвот до Втората фудбалска лига Исток

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.