Комуналното од Богданци за 30 илјади евра набави специјално возило за чистење канализации

1830

ЈП „Комунална Чистота“ од Богданци деновиве набави специјално возило за чистење на канализациони линии со пумпа со висок притисок. Станува збор за возило од марката мерцедес кое ја има сета потребна опрема да врши ,,отпушување’’ на канализациите или пак да изврши целосно чистење на линиите. Како што објавија на општинската веб страна , возилото било набавено по пат на јавна набавка и неговата вредност со ДДВ чини околу 2 милиони денари или околу 30 илјади евра

,,Со набавката на ова возило ќе се подобрат условите и ефикасноста во работењето на претпријатието и воедно ќе се олесни чистењето на канализациите бидејќи една од главните функции на истото е чистење (перење) на канализационите цевки под висок притисок,, објави општина Богданци на својата веб страна

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.