Фото – Заврши турнирот во одбојка на песок во Ново Село, Белмезова со Манева и Попов со Ричлиев победници !

3235

Бубе Белмезова и Кристина Манева се победничките во женска конкуренција на првиот турнир во одбојка на песок што се одржа во Ново Село. Тие како тандем Кики-Бубе беа најдобри од паровите во женска конкуренција. Второто место им припадна на тимот Магнум од Струмица, додека третото на Подгор од Мокриево

Во машка конкуренција Костадин Ричлиев и Јане Попов го освоија победничкиот пехар како тим Мичел од Ново Село. Тие во финалето беа подобри од тимот Братучеди од Ново Коњарево кои го освоија третото место додека Иго Транс од Сушево беа трети

На турнирот учествуваа околу 20 тина тимови во машка и женска конкуренција кој беше со награден фонд од 34 илјади денари. Организаторите најавија дека секое лето ќе се организира турнир во одбојка на песок оти во општина Ново Село има млади одбојкари но и за збогатување на спор

тскиот живот во летниот период во општинскиот центар

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.