Граничната полиција на местото ,,Каменолом”- Сува река кај Стар Дојран пронајде неексплодирана граната

1708

МВР информираше дека вчера попладне кај Стар Дојран  била пронајдена неексплодирана граната за што била информирана Дирекцијата за заштита и спасување. Експлозивната направа ја пронашле службеници од Полициската станица за граничен надзор.

,,На 08.07.2020 во 18.45 часот било пријавено дека на место викано „Каменолом“ – Сува Река, Стар Дојран, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор и граничен премин Стар Дојран пронашле една неексплодирана експлозивна направа – граната. За настанот била запознаена Дирекцијата за заштита и спасување, а гранатата ќе биде безбедно подигната”, стои во информацијата од МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.