Во СОУ Гоце Делчев во Валандово може да се запишат 109 ученика во гимназија и за три струки

1123

Во СОУ ,, Гоце Делчев’’ во Валандово во новата учебна 2022-2023 година може да се запишат 109 ученика во  паралелки и тоа по една во Гимназиско образование, Земјоделско-ветеринарна, Машинска и Здравствена струка. Вака стои во Конкурсот за запишување ученици во јавните средни училишта за учебната 2022/2023 година во  Македонија.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.