Видео – Делириум на стадионот Лујџи откако Пандев постигна гол за Џенова против Јувентус

3218

Струмичанецот Горан Пандев направи делириум на трибините на стадионот ,,Лујџи Ферарис,, откако асистираше но и го постигна вториот гол за ,,Џенова’’ во дуелот против ,,Јувентус’’. Тој влезе во игра во второто полувреме но со својата игра  уште еднаш ја потврди  својата големина и раскошен талент.

Најпрво Пандев асистираше на Стураро во 72 минута за водство од 1:0 а девет минути подоцна погоди за 2:0 за Џенова откако одлично втрча во 16 тникот и од петнаесетина метри го совлада чуварот на мрежата на Јуве

Еве како го скандирааа името на Горан Пандев

 

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.