Асфалтирање на локалниот пат Дамјан – Погулево (фото)

292

Со полн интензитет се изведуваат градежните работи од тековните проекти во општина РадовишЛокалниот пат од село Дамјан до село Погулево се асфалтира. Трасата е во должина од 1,9 км., ширина од 3,5 м.

Инвеститори на овој пат се општина Радовиш и Центарот за развој на Југоисточен плански регион а изведувач фирмата Портланд од Струмица.

,,Продолжуваме со градежна експанзија и реалзиција на ветените проекти,, објави градоначалникот Ацо Ристов

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.