дома тагови ЈПКД Комуналец

таг: ЈПКД Комуналец

Градоначалникот Костадинов го предаде новонабавеното возило за собирање смет на струмички „Комуналец“

Првиот човек на општина Струмица Костадин Костадинов, денеска го предаде новонабавеното специјализирано комунално возило за собирање смет на ЈПКД ,,Комуналец''. Како што објавивме станува...

Струмица доби зелен лавиринт во форма на срце од 270 зимзелени дрвца на околу 600 м2 (ФОТО)

На површина од 625 метри квадратни Струмица доби зелен лавиринт во форма на срце кој се наоѓа во кругот на Домот на АРМ. Лавиринтот...

Струмичко Банско цела недела без вода оти некои жители си ги наводнуваат нивите од водоводот

Во шишиња и туби, жителите на струмичко Банско цела недела носат вода за пиење и одржување хигиена во своите домови, оти несовесни соселани водата...

1000 јавори ќе бидат засадени на Чам Чифлик над Струмица, Комуналец ја почна акцијата (фото)

Илјада јавори се планира да бидат засадени на локалитетот ,,Чам Чифлик’’ над градот Струмица. Веста ја објави струмички Комуналец кој информираше дека во рамките...

Струмички Комуналец повторно чисти диви депонии, детектирани се дури над 20 кои лани ги исчисти

,,Лани исчистивме 27 диви депонии, сега, според последните информации од терен, има околу 21 дива депонија, истите депонии што беа исчистени во 2020 година, сега...

Одводниот канал на ,,Бошко Буха” во Струмица претворен во депонија, Комуналец апелира сметот да не се фрла околу каналите

Струмички Комуналец на својата ФБ страна објави дека поради несовесно однесување на граѓаните во горниот дел од градот, кракот од одводниот канал кој се...

Во Струмица се отворија зелените пазари за продажба на зеленчук но под посебни контролирани услови

Во Струмица се отвораат зелените пазари за продажба на земјоделски производи но со посебни услови за работа заради вирусот Ковид 19, информираше  Општинскиот штаб...

Општина Струмица изврши дезинфекција на јавните површини и урбаната опрема во градот(фото)

Општина Струмица со сите свои ресурси е вклучена во спречувањето на ширењето на корона вирусот и заштита на здравјето на граѓаните. Од раните утрински часови...

Струмица ќе постави зелен ѕид со разновидни растенија на влезот во градот, ќе биде долг 200 а висок 3...

Општина Струмица заедно со ЈПКД Комуналец ќе подигнат зелен ѕид на влезот во градот во должина од 200 метри а кој би бил висок...

Струмички Комуналец набави 8 500 корпи за отпад за домаќинства, ќе се делат бесплатно но се чека одлука на...

Струмички Комуналец набави околу 8500 корпи за отпад за домакинствата што живеат во индивидуални стамбени објекти, кои ќе бидат поделени бесплатно. Вака најави директорот...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Земјоделците најавија блокада на Струмица, бараат рентабилна откупна цена и стоп...

Производителите на домати во понедeленик ќе ја блокираат Струмица бидејки никој од Владата не ги контактирал да им ги слушне проблемите и да им...