дома тагови Шуклев

таг: Шуклев

Стојаково и Македонија на нозе, Кина на колена – и покрај се Шуклев и Николов со македонско знаме на...

Автомобилиситете од Стојаково Шуклев и Николов го развиорија македонското знаме на Кинескиот ѕид во Пекинг иако тамошните власти не им дозволија со реставрираното возило...

Кинезите не попуштија, Шуклев и Николов за Пекинг ама без Реното кое останува во Монголија

Возачкиот тандем Шуклев и Николов сепак ќе патува за Пекинг во Кина но без легендарното Рено 4 кое ќе остане на монголската територија. МНР...

МНР – Правиме сѐ да се реши проблемот со Шуклев, Николов и Реното, во контакт сме со кинеската амбасада...

За случајот со Шуклев и Николов кои повеќе од седум часа се заглавено на монголско - кинеската граница со реставрираното Рено 4 се ангажираше...

Кинеските власти не им дават на Шуклев и Николов од Стојаково со Реното да продолжат кон Пекинг – немале...

Шуклев и Николов од Стојаково повеќе од седум часа се заглавени на монголско – кинеската граница и не можат да го продолжат своето планирано...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...