дома тагови тутун

таг: тутун

Во струмичка фирма откриени 330 килограми режан тутун без бандероли, соопшти МВР

Деновиве во фирма во Струмица пронајдени се 330 килограми режан тутун без бандерола, соопшти МВР.  Како што стои во информацијата од страна на полицијата...

Тони тутун остана неоткупен во струмичко, тутунарите бараат откупот да продолжи до 31 март

Голем број тутунари од струмичко не успеа да го предадат својот тутун од ланската реколта во предвидениот законкси рок. Станува збор за произведени количини...

Фирма од Гевгелија пуштила во промет увезен тутун Вирџинија без акциза, Царината поднесе кривични

Царинската управа денеска соопшти дека запленила околу 146 тони тутун кој незаконски бил пуштен во промет за кој не бил платена акциза од околу...

Од понеделник ќе се стопираат откупните центри кои вршат нереална проценка на тутунот, најави Сојузот на земјоделски здруженија

Од понеделник ќе се стопираат вагите и откупните центри каде ќе се врши нереална процена на тутунот и нема да дозволиме тутунарите да бидат...

Не го даваме тутунот за џабе, тутунарите од струмичко Градашорци протестира и најавија блокирање на пунктовите

Гневни за лошата проценка на тутунот по класи од годинашнава реколта. тутунарите од струмичко се собраа и протестираа во населеното место Градашорци. Кажаа дека...

Од вторник исплата на субвенциите за тутун, ќе се врши по денови според презимињата на тутунарите

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој на сметките на 19.050 тутунопроизводители, денеска исплати над 30 милиони евра субвенции за произведен и...

Министерот Димковски на средба со тутунарите во Конче, најави дека целокупното производство со тутун ќе биде откупено

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски, на барање на тутунопроизводителите од Општина Конче, заедно со градоначалникот Благој Илиев, остварија средба на која...

Исплатени 27 милиони евра субвенции за тутун, тутунарите од една компанија парите ќе ги добијат наредните денови

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој исплати над 80 отсто од вкупно планираната сума за субвенции за тутунот од реколтата 2018-та...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Земјоделците најавија блокада на Струмица, бараат рентабилна откупна цена и стоп...

Производителите на домати во понедeленик ќе ја блокираат Струмица бидејки никој од Владата не ги контактирал да им ги слушне проблемите и да им...