дома тагови Крушевска република

таг: Крушевска република

Реконструкцијата на поројот Крушевска во Струмица се пролонгира, треба да заврши во јануари

Заради дополнување на основниот проект, дислокација на ЕВН кабли, вкрстување на  постоечките водоводни цевки на иста висина со новиот канал, дополнителни работи утврдени во...

Струмичка фирма ќе го работи поројот на Крушевска кој за 578 илјади евра ќе стане шеталиште

Струмички ,,Жикол’’ е фирмата што ќе ја врши реконструкцијата на каналот за атмосферски води на дел од улицата ,,Крушевска Република’’ во Струмица - прва...

10 фирми се јавиле на тендерот вреден 753 илјади евра за реконструкција на поројот Крушевска во Струмица

Вкупно 10 компании се јавиле на распишаната јавна набавка за реконструкција на дел од каналот на улицата Крушевска република – (Прва фаза) во Струмица,...

Струмичани како приоритетна ја изгласаа програмата за уредување на каналот на Крушевска кој треба да стане шеталиште

Струмичани како приоритетна програма за реализација во идната 2020 та година ја изгласаа програмата за уредување на каналот на „Крушевска република“ а како приоритетен проект...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Струмица Никоб мечот со Мурса од Осијек од Купот на ЦЕВ...

Одбојкарите на Струмица Никоб, мечот со хрватскиот тим на Мурса од Осијек во рамките на  Купот на ЦЕВ ќе го играат во салата Парк...