дома тагови вк актив

таг: вк актив

Собрани околу 70 вреќи отпад во акцијата „Чисти ридови за сите“ од повеќе локации над Струмица (фото)

Околу 60 тина граѓански активисти се вклучија во акцијата ,,Чисти ридови за сите“ што ја иницираше и реализираше ВК Актив од Струмица на потегот...

Благој Истатов и синот Дамиан ми дадоа сила да издржам, вели Николчо кој помина 190 км за голманската легенда

Ултрамаратонецот Николчо Ѓоргиев родум од струмичко Сушица кој живее и работи во Швјацарија, во соработка со ВК „Актив“ од Струмица и фамилијата Истатови  го...

„Чисти ридови за сите“ – собрани пет тракторски приколки со пластика и отпад од излетнички локалитети во струмичко (фото)

Пет тракторски приколки со пластични шишиња лименки и друг ситен отпад се собраа од излетничко рекреативните локалитети во струмичкито регион во рамките на еко...

Откријте ги мистериите на Беласица – викендов ВК ,,Актив” организира дводневна планинска тура со многу возбудувања !

Викендов ВК ,,Актив’’ од Струмица ја организира традиционалната планинска вело тура ,,Мистериите на Беласица’’ која е посветена за сите љубители на природата, планинарството, планинскиот...

Во чест на Истатов, Николчо Ѓорѓиев планира да истрча 40 а со велосипед да извози 150 км од Струмица...

Во чест на фудбалската легенда Благој Истатов кој на денешне ден почина пред три години, ултрамаратонецот Николчо Ѓорѓиев ќе трча и вози велосипед од...

Трактори со ѓубре наполнија струмичани со екоакцијата ,,Чисти ридови за сите’’ и апелираа да не се загадува (фото)

Околу 200 струмичани денеска учествуваа во еко акцијата ,, Чисти ридови за сите’’ што се реализираше по две локации кон Чам чифлик над Струмица...

Во недела граѓанска акција за чисти ридови над Струмица, ќе се собира ѓубрето по две локации

Еко акцијата што ја иницираше ВК Актив од Струмица а требаше да се реализира минатитов викенд но се одложи заради дожд и снег, како...

Да не се заборави ликот и делото на Благој Истатов, порачаа маратонците кои трчаа со Николче од Струмица до...

,,Да не се заборави ликот и делото на Благој Истатов кој ја афирмираше Струмица, Дојран и Македонија насекаде по фудбалска Европа’’ Ова беше пораката...

Чест ми е што ќе трчам за Благој Истатов, вели Николче Ѓорѓиев кој во недела ќе трча од Струмица...

,,Лично не го познавав а како мал доста слушав за него. Чест е да се трча за големото голманско име,, вели Николче Ѓорѓиев кој...

Велосипедите да бидат наше секојдневие, велат од ,,ВК Актив’’ Струмица кои одбележаа 7 години постоење

Велосипедскиот клуб ,,ВК Актив’’ од Струмица  одбележа седум години постоење. Од некогаш мала група за промоција на велосипедизмот како спорт и да се потикне...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...