дома тагови Александар Васоски

таг: Александар Васоски

Пандевци од утре на подготовки во Анталија Турција, одат и сите засилувања а договорија и 4 контролки

Пандевци утре заминуваат за Анталија Турција каде во наредните денови ќе ја темпираат формата за пролениот дел од првенството. Тие вчера го одиграа првата...

Фото: Пандевци ги започнаа подготовките за пролетниот дел – главна цел опстанок во Прва лига

Струмичкиот прволигаш Академија Пандев денеска ги започна подготовките за пролетниот дел од првенството каде главна цел им е опстанок во Првата лига. Стратегот Васоски...

По оставката на Ѓорге Стојчев, Академија Пандев повторно го ангажираше Васоски за тренер

Александар Васовски ке ја превземе функцијата шеф на стручниот штаб на Академија Пандев откако Ѓорге Стојчев во неделата си поднесе оставка по поразот од...

Пред стартот на подготовките Васоски заминува од Академија Пандев, ќе биде тренер на ФК Сараево

Александар Васоски најверојатно нема да биде тренер на ФК Академија Пандев за пролетниот дел од шампионатот. Босанските медиуми објавија дека тој преминува како шеф...

Фантастична игра на пандевци, славеа победа против Тиквеш и му го честита роденденот на Васоски (видео од головите)

Фуубалерите на Академија Пандев славеа победа против Тиквеш од Кавадарци со 3:2 и со победа му го честитаа роденденот на стратегот Александар Васоски. Фантастичен...

Пандевци го решија Работнички во Скопје уште во првото полувреме со 3:0 (видео од головите)

Фудбалерите на Академија Пандев забележаа победа на гостувањето кај Работнички со 3:0 со што се пробија на втората позиција на прволгиашката табела намалувајки ја...

Пандевци лидери во Првата лига – со 4:1 ги скротија ,,лавовите” во Струмица (видео од головите)

Академија Пандев се зацврсти на лидерската позиција откако славеше против тимот на Македонија Ѓорче Петров со 4:1 на свој терен. Со четири победи едно...

Васоски: Нема да ја дадеме КУП титулата лесно, ќе дадеме сè по втор пат да ја освоиме (фото)

Академија Пандев кој е последниот освојувач на КУП титулата во мак фудбалот, нема намера лесно да го предаде пехарот од ова натпреварување. Тие се...

Пандевци утре на мегдан со Црвена Звезда со пренос на Арена Спорт од Анталија Турција

Фудбалерите на Академија Пандев кои се наоѓаат во Анталија - Турција, утре во рамките на подготовките за пролетниот дел од фудбалскиот шампионат на Македонија,...

Пандевци ремизираа со Арберија од Косово во Турција, Васоски задоволен од дисциплината

Пандевци кои се наоѓаат на двонеделни подоготовки во Анталија Турција, денеска ремизираа со прволигашот Арберија од Косово со кого ремизираа 1:1. Според информациите, струмичани...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Гевгелија идната недела ,,АРТ УМ“ фестивал – ќе се спои...

На 21 и 22 јуни 2024 година во Гевгелија ќе се одржи мултимедијален фестивал АРТ УМ . Овој фестивал ќе вклучува широк спектар на...