дома тагови Александар Васоски

таг: Александар Васоски

Пандевци договорија четири контролки во Анталија Турција каде ќе ја темпираат формата две недели

Прволигашот Академија Пандев заминува за Анталија - Турција каде ќе биде на двонеделни подготовки за пролетниот дел од првенството. Таму треба да продолжи со...

Пандевци пријателски го надиграа Борец од Велес, Радески и Крстoвски стрелци

Академија Пандев забележа победа во првата контролка за пролетниот дел од фудбалскиот шампионат на Македонија откако ги започна подготовките за втората етапа од првенството....

Пандевци ги почнаа подготовките за опстанок во Првата лига и освојување на КУП титулата

Како што и најавија, веднаш по Божиќ, пандевци ги почнаа подготовките за пролетниот дел од Шампионатот во кој главна и приоритетна цел им е...

Со Горан Пандев се договорив опстанок и освојување на Купот а догодина атак на титулата, кажа Васоски новиот тренер...

,,Академија Пандев ги има најдобрите услови за работа заедно со Вардар во земјава. Ова за мене е нов предизвик и се радувам што сум...

Васоски дојде во Академија Пандев и како нов тренер се запозна со условите за работа во комплексот ,,Пандев” (фото)

Александар Васоски кој до завчера го водеше скопски Вардар од денеска и официјално стана тренер на ,,пандевци''. Според информациите на Дрнка.МК, тој сениорската екипа...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тројца повредени во сообраќајка на патот Валандово – Струмица, во возилото...

Вчера во СВР Струмица било пријавено дека на регионалниот пат Валандово – Струмица се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „ауди а8“ со...