Фолк Фест Валандово нема да се одржи во мај, датумот ќе се знае по смирување на состојбата со коронавирусот

Поради состојбата на епидемија, предизвикана од Covid-19 (коронавирус) како и мерките кои ги воведе Владата со цел справување со ширењето на коронавирусот, општина Валандово...

Mакедонската евровизиска песна „You“ на Васил Гарванлиев за Евросонгот во Холандија – промовирана (видео)

Националниот сервис МТВ ја промовираше песната  „You“ (За тебе), во изведба на струмичанецот Васил Гарванлиев со која Македонија ќе земе учество на Евровизијата во Холандија....

Ангел Јовевски и Орце Трајанов од Радовиш објавија свој ковер на ,,Магдалена’’ од Оливер Драгоjевиќ (видео)

Тандемот Ангел Јовевски и Орце Трајанов од Радовиш објавија ковер на легендарниот хит на Оливер Драгоjевиќ ,, Молитва за Магдалена’’ во кој доминира гласот...

Во пресрет на празникот на жените, концерт со многу забава на Џенан Лончаревиќ во Де Факто Гевгелија

Во очи на 8 март во гевгелиски  ,,Де Факто’’ концерт ќе одржи српскиот пејач Џенан Лончаревиќ кој за празникот на жените најавува одлична забава...

Влатко Иљачев од Богданци победи на платформата ,,Ново име’’, наградата ќе ја искористи да го сними првиот музички албум

Музичарот Влатко Иљачев од Богданци освои најмногу гласови на веб платформата ,,Ново име’’ за месец февруари за што стана победник и добитник на паричната...

Јордан Митев одбележува 15 години на музичката сцена, планира нов албум и концерт во Скопје или родното Радовиш

Фолк пејачот Јордан Митев од радовишко Подареш ова година одбележува 15 години постоење на македонската фолк музичка сцена. Уметникот кој зад себе има огромен...

Влатко Иљачев од Богданци кандидат за победник на ,,Ново име’’, ако победи сака да сними албум, еве како да...

27 годишниот Влатко Иљачев од Богданци претендира да биде победник на интернет платформата ,,Ново име’’ на групацијата ,,Новоматик’’ и паричната награда да ја искористи...

Утревечер во Струмица, светски рок евергрини во изведба на Дани и симфониски оркестар, најавија вистина преку музика

Утревечер во НУЦК ,,Антон Панов’’ во Струмица, македонксата поп-рок дива Дани Димитровска и 25 член симфониски оркестар под палката на Владмир Димовски ќе го...

Друштвото ,,Пирок“ и вредните македонки на забавата во Паерн Швајцарија, собираа донации и подарија љубов ! (фото)

Голем број македонци се собраа на хуманитарната забава што Македонското добротворно друштво ,,Пирок’’ ја организираше во Паерн Швајцарија минатиот викенд за двојниот празник Св....

Горан маестрално ја отпеа ,,Не дирај моју љубав’’ на концерт во Хрватска а на гитара го следеше авторот Винко...

По повод десетгодишниот јубилеј на музичката група ,,Гета’’,  викендов во Оребиќ Хрватска се одржа концерт на кој учествуваа и Ленче и Горан Кукиќ, каде...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Фирмите за организација и поддршка на настани, бараат Владата да им...

Фирмите за организација, реализација и поддршка на настани заедно со ТВ и филмските продукции, кои се организираа во здружение побараа од Владата помош за...