Ана Брзанова од Гевгелија ќе ја преставува Македонија на изборот за Мис нa Европа 2022 во Либан

На 28 февруари во Бејрут, Либан, ќе се одржи изборот за Мис на Европа 2022. Македонија ќе ја претставуваат Ана Брзанова (22) од Гевгелија...

Драгана Костова од Струмица повторно блесна и со својот глас го освои жирито на Ѕвездите на Гранд

16 годишната Драгана Костова од Струмица со одличната и моќна интерпретација на ,,Тако лако’’ од Џенан Лончаревиќ и ,,Сречо реци ’’ од Маја Оџаклиевска,...

Иљач од Богданци спрема спот за ,,Кажи кој не раздели’’ но и неколку нови музички проекти за 2022 (видеа)

Влатко Иљачев од Богданци кој победи на музичката платформа ,,Ново име’’ во 2020 наскоро ќе објави видеозапис за песната ,,Кажи кој не раздели’’ која...

Видео од културно забавниот живот во Василево и Ново Село пред повеќе од 40 години

На Youtube каналот ,,Архива Македонија“ објавено е видеорепортажа која е снимена од РТВ Скопје од 23.02.1979 година за културно забавниот живот во Василево и...

Гранд го промовираше спотот за песната ,,Бисер’’ на Ленче Кукиќ кој се снимаше во Струмица (видео)

Гранд продукција го промовираше видеозаписот за песната ,,Бисер’’  на Ленче Кукиќ која веднаш по Божиќ се снимаше во Струмица. Спотот го реализираше  Showtime продукција од...

Драгана од Струмица повторно блесна во ,,Ѕвездите на Гранд“, ги доби сите шест гласа од жирито ! (видео)

Младата Драгана Костова од Струмица ги освои симпатиите на жирито од балканското музичко шоу ,,Ѕвездите на Гранд’’ и со шест гласа се пласираше во...

,,Бисер’’ на Ленче Кукиќ ќе добие спот, во Струмица се снима видео за првиот сингл за Гранд (фото)

Деновиве треба да излезе  видеозаписот за ,,Бисер’’ првиот сингл на Ленче Кукиќ кој пред Божиќ беше промовиран во емисијата Гранд парада. Спотот го снимаше ...

Градоначалникот на Ново Село Ѓорѓе Божинов се сврши !

Градоначалникот на општина Ново Село Ѓорѓе Божинов се сврши со Надица Стојчева од Струмица со која веќе подолг временски период беа во врска. Тој...

,,Бисер’’ е песна за среќа и љубов која освојува од прва, вели Ленче Кукиќ за првиот сингл за Гранд...

Ленче Кукиќ за време на празниците во емисијата ,,Гранд парада’’ го промовираше новиот сингл ,,Бисер’’ песна, која како што вели самата таа  внесува среќни...

Младата Данче Лазарова од Струмица дизајнираше колекција венчаници ,,Бисерна снежност’’ (фото)

Младата дизјанерка Данче Лазарова од Струмица деновие објави свои креации на венчаници насловени како ,,Бисерна снежност’’ изработени од свила и сатен, со што го...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

При акциска контрола на МВР пронајдена дрога, во Гевгелија приведено лице

Полициски службеници при контроли во текот на минатата ноќ кај едно лице во Гевгелија пронашле марихуана, а кај друго лице во Скопје е пронајден...