Преку внуката Софија го живеам мојот нов живот – Благица Калева во интервју за Женски Магазин

Благица Калева е едно од најдобите фолк грла кај земјава, жена која покрај се‘ што преживеа, не се предаде ниту секунда и продолжи да...

Струмичанецот Ангел Спасов со нов сингл ,,Сам продолжувам”, кој има интересен текст и спот (видео)

Младиот средношколец од Струмица Ангел Спасов кој учи во СОУ ,,Димитар Влахов'' деновиве на социјалните мрежи го промовираше својот нов сингл со видео запис...

СОУ ,,Јане Сандански” Струмица спрема Новогодишен концерт со песни од Ѓорѓе Балашевиќ (фото/видео)

Триесетина ученици од СОУ Јане Сандански деновиве интензивно се подготвуваат за концертот насловен,, Рингишпил'' во чест на Ѓорѓе Балашевиќ кој почина минатата година. Ќе...

Џамбо Агушев и пријателите на 26 декември во Струмица најавуваат уникатно музичко патување (видео)

Фонтана, Џамбо Агушев, заедно со Камерниот Оркестар IWCONNECT и спeцијалните гости ќе одржат голем концерт на 26-ти декември од 20 часот во Центарот за...

,,YU For You” во НУЦК Антон Панов Струмица ќе одржи концерт со хитови од златното време на Југославија (видео)

Бендот ,,YU For you’’ утревечер во Центарот за култура Антон Панов во Струмица со почеток во 20 часот по повод 29-ти Ноември Денот на...

Видео од настапот на Ансамбл ,,Бојмија” од Гевгелија кој преку државната РТС ја освои Србија

Ансаблот за традиционална игра и песна ,,Бојмија,, од Гевгелија кој изминатиов период имаше настапи во соседна Србија одлично го престави македонскиот фолклор  а преку...

Славица Ангелова од Струмица ,,растури” на сцената на „Ѕвездите на Гранд“ и го освои жирито (видео)

20 годишната струмичанка Славица Ангелова го осови жирито на балканското музичко шоу ,,Ѕвездите на Гранд'' откако имаше одлична интерпретацијата на песните „Брод што тоне“...

Животот е Ваш, не грижете што ќе кажат другите – Иљачев од Богданци со порака во синглот ,,Уживам’’ (ВИДЕО)

Влатко Иљачев од Богданци кој сега во музичките води настапува под името Валдера денововие објави нов сингл заедно со видео запис во кој го...

Весна Чакалова од Богданци со две титули за убавина на натпревар во Турција – се спрема за ,,Fashion show”...

Весна Чакалова од Богданци се закити со две титули за убавина на последниот ,,Milestone Miss & Mrs Global International 2022'' што се одржа во...

Струмичанецот Ангел Спасов го објави првиот сингл ,,Ме изгуби ти”, Билбилов вели дека е ново музичко име (ВИДЕО)

Младиот струмичанец Ангел Спасов деновиве го промовираше својот прв музички сингл со наслов ,, Ме изгуби ти’’ кој го пласираше со видео спот. Станува...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Aвионско засејувања на облаците против град, оваа година нема да продолжи...

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопантсво заедно со Управата за хидрометеоролошки работи ги известува земјоделците и пошироката јавност во Република Северна Македонија, дека после...