„Дали сум во Струмица или сум на Бродвеј“ напиша Костадинов по концертот под маски на ОМУ „Боро Џони“ (ФОТО)

Музичкото училиште „Боро Џони “ од Струмица го реализираше својот Концерт под маски 2023 - ,,Дами и господа“ на кој стотици ученици настапуваа со...

Струмичанецот Сашко Митев го објави спотот за песната „Чедо најмило“ во кој се појавува со ќеркичката Лина (видео)

Овие денови излезе новиот видео спот на пеачот и инструменталист Сашко Митев роден струмичанец а вработен во НУ Ансамбл Танец во Скопје. Станува збор...

Павле Витанов од Струмица продолжува во ,,Никогаш не е доцна“ – на сцена запеа и со синот Ангел (видео)

Павле Витанов од Струмица ги продолжува настапите во музичкото натпреварувачко музичко шоу „Никогаш не е доцна“ на Гранд продукција откако ги освои гласовите на...

Славица Ангелова од Струмица го остави жирито без коментар, со 6 гласа директно во третиот круг на „Ѕвездите на...

Славица Ангелова од Струмица со одличната изведба на песните ,,Златни дан“ од Бисера Велетаниќ и  „Колена“ од Кристина Ковач обезбеди пласман во третиот круг...

Филип Ангов од Гевгелија преку бараж со пласман во третиот круг на шоуто „Ѕвездите на Гранд“

Младиот Филип Ангов од Гевгелија го продолжи своето учество во музичкото шоу ,,Ѕвездите на Гранд“ откако во баражот го освои симпатиите на продукциското жири....

Ангела од Струмица повторно го освои жирито на Ѕвездите на Гранд и со шест гласа се пласира во третиот...

Ангела Котуровиќ од Струмица со песните ,,Пољуби ме’’ од Нина Бадриќ и ,,Нисмо смели’’ од Марија Шерифовиќ ги освои сите шест гласа од вториот...

Преку внуката Софија го живеам мојот нов живот – Благица Калева во интервју за Женски Магазин

Благица Калева е едно од најдобите фолк грла кај земјава, жена која покрај се‘ што преживеа, не се предаде ниту секунда и продолжи да...

Струмичанецот Ангел Спасов со нов сингл ,,Сам продолжувам”, кој има интересен текст и спот (видео)

Младиот средношколец од Струмица Ангел Спасов кој учи во СОУ ,,Димитар Влахов'' деновиве на социјалните мрежи го промовираше својот нов сингл со видео запис...

СОУ ,,Јане Сандански” Струмица спрема Новогодишен концерт со песни од Ѓорѓе Балашевиќ (фото/видео)

Триесетина ученици од СОУ Јане Сандански деновиве интензивно се подготвуваат за концертот насловен,, Рингишпил'' во чест на Ѓорѓе Балашевиќ кој почина минатата година. Ќе...

Џамбо Агушев и пријателите на 26 декември во Струмица најавуваат уникатно музичко патување (видео)

Фонтана, Џамбо Агушев, заедно со Камерниот Оркестар IWCONNECT и спeцијалните гости ќе одржат голем концерт на 26-ти декември од 20 часот во Центарот за...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Славица од Струмица ja доби довербата од продукцијата и се пласира...

21 годишната Славица Ангелова од Струмица се пласираше во следниот круг на музичкото телевизиско шоу „Ѕвездите на Гранд“ откако во баражот  успеа да го...