Утре во Дојран почнува ,,Мандра фестивал” ќе има продолжение наредниот викенд

Под мотото,, Еден фестивал за сите генерации'' утре стартува второто издание на ,,Мандра фестивал'' кој годинава ќе се реализира во два термини. Како што...

,,Фолклорна низа” ја презентираше Струмица и македонскиот фолклор пред цела Турција (фото/видео)

Членови на  ,,Фолклорна низа’’ од Струмица деновиве престојуваат во Турција каде имаат свои настапи и го презентираат македонскиот фолклор.  Станува збор за Манифестацијата ,,Македонија’’...

Драгана од Струмица повторно ,,растури” во Ѕвездите на Гранд – пееш како змеј и кажа Шерифовиќ

Младата Драгана Костова од Струмица успеа да се пласира во седмиот круг од балканското музичко шоу ,,Ѕвездите на Гранд''. Таа повторно го освои жирито...

Гавазова донираше фустани за матурантки во акцијата „Подари, израдувај некого“ на СОУ Никола Карев во Струмица

Фолк пејачката Сузана Гавазова се вклучи во акцијата „Подари, израдувај некого“  на СОУ ,,Никола Карев'' во Струмица и донираше повеќе фустани од свои настапи...

Утре во центарот на Ново Село ,,Пролетен Концерт” со италијанска опера, македонска музика но и локални специјалитети

Во организација на Советот на општина Ново Село и градоначалникот Ѓорги Божинов, утревечер со почеток во 20 часот во центарот на Ново Село ќе...

Дечиња од ООМУ „Боро Џони“ од Струмица пееа со Јелена Томашевиќ на нејзиниот концерт во Скопје (видео)

Детски хор при ООМУ ,,Боро Џони'' од Струмица беа специјални гости на концертот на Јелена Томашевиќ во Скопје. Тие со неа како вистински професионални...

,,Глумиме” е новиот сингл на Александра Јанева кој го промовираше со видео спот !

Струмичанката Александра Јанева на Youtube го објави новиот сингл со видео запис насловен ,,Глумиме''. Станува збор за песна, на која како автори на музиката...

SAP Brothers од Богданци го промовираа новиот сингл ,,ААА” за да изнудат насмевки кај публиката (ВИДЕО)

Браќата Бранко и Влатко Сапламаеви од Богданци познати како ,,Sap Brothers“ го промовираа новиот сингл кој носи наслов ,, ААА'' а за кој изработија...

Драгана од Струмица повторно го освои жирито на Ѕвездите на Гранд и се пласираше во следниот круг !

Драгана Костова од Струмица се пласираше во шестиот круг од балканското музичко шоу ,,Ѕвездите на Гранд''. Таа по својот настап доби шест галса од...

Браво дете беше фантазија, кажа жирито за Драгана од Струмица која повторно блесна во Ѕвездите на Гранд

Младата струмичанка Драгана Костова повторно ги освои срцата на жирито на Ѕвездите на Гранд и директно обезбеди пласман во следниот круг од ова Балканско...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

При акциска контрола на МВР пронајдена дрога, во Гевгелија приведено лице

Полициски службеници при контроли во текот на минатата ноќ кај едно лице во Гевгелија пронашле марихуана, а кај друго лице во Скопје е пронајден...