Гевгеличанец вечерва си ги убил братот и снаата пред влезот на куќата, полицијата го приведе

Шеесет и деветгодишниот В.Г. од Гевгелија се сомничи дека вечерва ги убил брата си Л.Г. (71) и снаата Т.Г. (62). Веста за МИА ја потврдија...

Кожуф да се прогласи за Национален парк и да се стопира изградбата на хидроелектраните !

Во рок од 30 дена Владата да донесе одлука за стопирање на сите активности поврзани со изградбата на мали хидроелектрани на река „Дошница“ на...

Притвор од 30 дена за дилер на дрога од Гевгелија – во неговиот дом пронајден хеорин и кокаин

Основното јавно обвинителство Гевгелија донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривични дела – Неовластено...

Викендов во Гевгелија саем „ЛАГ Експо 2023“ преставени производи и иницијативи од рурални заедници (фото)

Викендов во Гевгелија се одржа вториот по ред саем за промовирање на локалниот развој – ЛАГ Експо 2023, кој е единствен од ваков тип...

Протест на Смрдлива вода кај Гевгелија против изградба на хидроцентрали на Кожуф

Еко активисти од Гевгелија, Кавадарци и Неготиносе собраа на ,,Смрдлива вода“ на Кожуф и со протест го изразија своето незадоволство и револт од најавената...

Приведен гевгеличанец поради криумчарење на цигари и тутун, на ГП Богородица фатен со 387 штеки разни видови цигари

Ноќва (14.09.2023) во 01.20 часот на Граничен премин Богородица, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Богородица го лишиле од...

Во гевгелиско Негорци приведен криумчар на 16 мигранти откако со возилото со кое бегал се забил во столб во...

На 12.09.2023 во село Негорци, гевгелиско, полициски службеници од Регионален центар за гранични работи Југ го лишиле од слобода С.М.(23) од Босна и Херцеговина, со привремен...

Во Гевгелиско двајца возачи тешко повредени – едниот со возилото се превртел, другиот излетал од патот

МВР соопшти дека вчера попладне во гевгелиско на два различни патни правци, патнички моторни возила изгубиле контрола при што едниот се превртел додека другиот...

Сарамандов: Ставен во функција новиот водоснабдителниот систем за Негорци

Првиот човек на општина Гевгелија Андон Сарамандов објави дека е ставен во функција водоснабдителниот систем за населеното место Негорци. Како што соопшти на својата...

Две лица тешко повредени во сообраќајка на влезот во Гевгелија меѓу две патнички возила

На 21.08.2023 во 11.15 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на надвозник од влез на Гевгелија кон булевар „Гевгелија“ се случила сообраќајна...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Гевгеличанец вечерва си ги убил братот и снаата пред влезот на...

Шеесет и деветгодишниот В.Г. од Гевгелија се сомничи дека вечерва ги убил брата си Л.Г. (71) и снаата Т.Г. (62). Веста за МИА ја потврдија...