ФА „Мегдан“ вечерва во Богданци ќе одржи концерт со повеќе кореографии насловен како „Еј Лазаре Лазаре“

Вечерва во 19 часот во Домот на култура „Бранд Петрушев" во Богданци ќе се одржи концерт со наслов „EJ, ЛАЗАРЕ ЛАЗАРЕ" на кој ќе...

МЗШВ дава земјоделско земјиште под закуп кај Струмица, Валандово, Гевгелија, Богданци и Дојран – еве кои парцели и за...

МЗШВ распиша  јавен оглас за давање во закуп на државно земјоделско земјиште за површини над 3 хектари по пат на јавно наддавање.  Парцели државно...

Во сабота Фестивал на Југоисточен регион во Богданци – ќе има над 20 штандови со производители на храна и...

Во организација на здружението Еко Росалес во сабота во градскиот парк во Богданци ќе се одржи првиот Фестивал на Југоисточниот регион кој има за...

На патот Стојаково – Богданци приведено лице кое во камион превезувал 11 мигранти

Денеска (02.10.2023) околу 19 часот на регионалниот пат Стојаково-Богданци, полициски службеници од РЦГР Југ- ПС за ГП и ГН Богородица го лишиле од слобода...

Приведен жител од Богданци кој избегал од затвор Идризово каде имал за доиздржување уште три години

МВР информираше дека утрово во Богданци е приведен 26 годишен жител од ова место бидејки избегал од затворот Идризово а бил осуден на казна...

Пожарот меѓу Богданци и Дојран е целосно изгаснат вели директорот на ЦУК Ангелов (видео)

Пожарот меѓу Богданци и Дојран, кој избувна денеска напладне на планината Карабалија, во атарот на селото Селемли, во близина на границата со Грција е...

Пожар помеѓу општините Богданци и Дојран на границата со Грција, експлодирале и мини од Првата светска војна

Попладнево избил пожар на отворено на границата со соседна Грција во атарот на селото Селемли помеѓу општините Богданци и Дојран и поминува преку фронтовата...

Целосно изгаснат пожарот кај Богданци, изгореа 350 хектари нискостеблеста шума

Пожарот кај Богданци кај местото Брдаров камен, кој избувна вчера во 11 часот, целосно е изгаснат, сопштија од Центарот за управување со кризи (ЦУК). Противпожарните...

ЦУК: Пожарот кај Богданци е ставен под контрола, но сѐ уште се појавуваат жаришта

Пожарот кај Богданци е ставен под контрола и е локализиран, но сѐ уште се појавуваат жаришта на кои со брза интервенција на распоредените пожарникари...

Пожарот кај Богданци сеуште активен, соопшти ЦУК – досега изгоре околу 500 хектари нискостеблеста шума (видео)

Пожарот кај Богданци, кој избувна денеска околу 11 часот месноста Брдаров камен, веднаш до препумпната станица на Хидросистемот „Дојранско Езеро“, се уште не е...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Струмица ,,Убави сме, свои сме”, 26 деца со попречености...

Секој е убав на свој начин. Ова е пораката на младите со попречености кои беа дел од седмата по ред манифестација ,,Убави сме, свои сме”...