23 Октомври неработен ден за сите граѓани

379

Денот на Македонската револуционерна бор ба, 23 октомври (сабота), е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството на граѓаните на Република Северна Македонија им го честитаат Денот на Македонската револуционерна бор ба.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.