ЈЗУ Здравствен дом Струмица со одлука на министерот за здравство доби нов директор !

4700

Со одлука на Министерството за здравство ЈЗУ Здравствен дом Струмица доби нов директор. На оваa функција е поставен д-р Милан Гудев специјалист по спортска медицина. Гудев доаѓа на местото на психолог Љубица Митева која беше директор изминативе години.

Д-р Гудев околу 20 години е вработен во ЈЗУ Здравствен дом Струмица а од пред извесен период е специјалист по спортска медицина. Тој најави дека приоритет ќе му биде унапредување и развој на ова здравствена установа со цел навремена и квалитетна испорака на услугите до сите пациенти.

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.