Хитот ,,Еве ме пак’’ Јанева го испеа со 25 музички таленти и фанови во карантин, сакам да ги слушнете објави таа (видео)

1361

За време на карантинските денови Александра Јанева реши да направи нова верзија на синглот „Еве ме пак“ заедно со 25 млади музички таленти, солисти и инструменталисти. Новото видео кое  го објави на нејзините социјални мрежи покажува дека пејачката е во цврста врска со своите фанови.

„Сакам да ги слушнете, не поради тоа што свират и пеат моја музика, туку затоа што се мултиталентирани и нестварно слатки!“, вели Александра за овој проект снимен во услови на самоизолација.

Целиот нов инструментал од фановите е комплетно снимен во домашни услови, со телефони.Покрај талентите, видеото го разубавуваат искрените реакции на бројните фанови од сите возрасти како и нејзиниот бенд со кој често ја гледавме на настапи низ земјата.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.