Фудбалерите од Хридам од Добрашинци победници на турнирот во мал фудбал во Василево

1326

Фудбалерите на ,,Хридам’’ од Добрашинци се победници  на Новогодишно-Божиќниот турнир во мал фудбал во Василево и ја освоија наградата од 100 илјади денари. Тие во големото финале го совладаа тимот на Јован Петрол’’ кој го освои второто место и доби 60 илјади денари. Трети на турнирот беа фудбалерите од Конче – екипата на Серта кои добија 30 илјади денари бидејки во малото финале славеа против тимот на Канал Вис која доби утрешна награда од 10 илјади денари

Турнирот се организираше под покровиелство на градоначалникот на Василево Марјан Јанев и Советот на општината а на истиот учествуваа 20 екипи од југоисточна Македонија за награден фонд од 200 илјади денари

,,Општина Василево секогаш ке ги подржува ваквите настани, бидејќи истите овозможуваат продолжување на одредени традиции, меѓусебно дружење на граѓаните и афирмација на општина Василево и пошироко во регионот,, изјави градоначалникот Марјан Јанев кој беше покровител на турнирот во мал фудбал

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.